באדיבות " Nrgמעריב "


התחליף הטבעי לויאגרה: דבש מהחרמון

כוורן מן היישוב מתת שבגליל מצא דרך ייחודית להפיק תועלת חדשה מן הדבורים שלו: לדבריו, הדבש שהוא מייצר הוא בעל סגולות להגברת האון המיני. הכל דבש

אושרת נגר-לויט | 14/8/2017 20:58

אם חיפשתם דרך חדשה וטבעית לשפר את חיי המין שלכם, יכול להיות שנמצאה התשובה עבורכם: אפרים אזוב, כוורן מהישוב מתת שבגליל המערבי, מייצר דבש מיוחד מצמח הזלוע, שגדל על פסגות החרמון וידוע כבעל סגולות להגברת האון הגברי. דבש הזלוע, שגדל לתקופה קצרה בלבד במהלך הקיץ, מושך לפסגות החרמון דרוזים מיישובי רמת הגולן, והם מפיקים ממנו תועלת רבה. והמחיר? יקר כמובן: מאות דולרים לקילו.

צמח הזלוע גדל במקומות גבוהים של למעלה מ-2,000 מטר מעל פני הים, ובארץ ניתן למצוא אותו רק בפסגות החרמון. זו אולי הסיבה שבחודשי הקיץ מגיעים מבקרים רבים כל כך למקום, כדי ליהנות מסגולותיו.

"הדבש המופק מהזלוע הוא תחליף טבעי לויאגרה", אומר אזוב. "אנשים בשנות ה-60 לחייהם נוהרים לכאן בגלל זה. אני יודע שהשייח'ים לא הרשו לאנשיהם להשתמש בויאגרה, ולכן הרבה אנשים מגיעים עד למתת כדי לקנות את הדבש הזה".

אזוב, מדריך טיולים במקצועו, שמע על סגולות הזלוע מרועי הצאן המקומיים בחרמון. "אחרי שהבנתי במה מדובר, החלטתי להציב את הכוורות שלי באזור שבו גדל הצמח - וכך הדבש מקבל את הערכים הנוספים שיש בצמח", סיפר.

 הדבש שמייצר אפרים אזוב. צילום: אלכס רוזקובסקי

הדבש שמייצר אפרים אזוב. צילום: אלכס רוזקובסקי אלכס רוזקובסקי

וגם: דבש לשיפור הזיכרון ולמען חולי לב

גם רועי הצאן באזור קוטפים את צמח הזלוע, וחלקם אף מוכרים אותו כחליטת תה. "בחרמון אין הרבה מהזלוע, אך על פסגות ההרים הסורים יש המון", מספר איברהים ספדי, שרועה את עדר העיזים שלו בפסגות החרמון. "זהו צמח שגדל לאט, וניתן לקטוף אותו רק פעם בשלוש שנים".

ספדי טוען כי לגימה קטנה מהחליטה מספיקה כדי "לעשות את העבודה". "אסור לשתות מזה הרבה",

הוא מזהיר. השמועות אף מספרות כי אסירים סורים נשלחים בתקופה זו אל ההרים, כדי לקטוף את הזלוע. "זו תעשיה שלמה בסוריה ולבנון", טוען אזוב.

סמוך לראש השנה צפוי להתקיים פסטיבל דבש ב- 20 כוורות בכל רחבי הארץ. בפסטיבל מתכוון אזוב להציג, בין היתר, דבש מזעתר שמשפר את הזיכרון ומסייע נגד מחלות צינון וכן דבש מצבר שמסייע לחולי לב.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.